Якщо за вашими плечима є наукові публікації, ви отримуєте багато переваг. І неважливо, хто ви: авторитетний чи початківець вчений, викладач, фахівець у своїй галузі чи поки що студент. Якщо ви досягли результату, ним обов’язково варто поділитися. І не тільки для того, щоб досягнення знайшло практичне застосування, є багато інших плюсів. Ми вирішили детальніше розібратися, для чого потрібні наукові публікації в журналах ВАК, замовити які можна на сторінці https://dgs.org.ua/uk/publikacya_vak_statti/, і хочемо поділитись цим з вами. Чого ж допомагають досягти написані та опубліковані статті?
Освоїти нові навички та показати свою експертність
Наукова діяльність тримає мозок у тонусі, допомагає виробити індивідуальний стиль листа. Якщо розглядати процес створення, то публікація наукових статей дає таке:
- Ви вчитеся шукати та фільтрувати інформацію, виділяти з терабайтів даних найголовніше та найважливіше.
- У пошуках потрібних даних ви вивчаєте багато нового, розширюєте кругозір, наповнюєтеся свіжими знаннями.
- У процесі написання ви тренуєте навички аналізу та критичного мислення, навчаєтесь структурувати інформацію та будувати логічні ланцюжки.
Наукові публікації – це показник вашої експертності у конкретній галузі, особливо якщо вони відповідають найвищим критеріям оцінки. Спосіб заявити про себе та свої дослідні інтереси науковому співтовариству та роботодавцю. Це особливо важливо для авторитетних учених, які у такий спосіб можуть підтвердити високу якість власних досліджень.
Є навіть індекс цитування – індекс Хірша. Він показує кількість згадок статей автора у наукових працях. Чим вище індекс, тим більшим авторитетом користується автор у науковому співтоваристві.
Знайти себе
Готуючи матеріал для статей, ви зможете точніше визначити собі напрямок, який викликає найбільший інтерес. Наприклад, ви навчаєтеся за напрямом «Лінгвістика», але розумієте, що вам ближчі маркетинг і реклама. Тоді ви можете не гаяти часу і писати статті на тему застосування мови як маркетингового інструменту.
Вивчаючи певну тему, ви зрозумієте, чи це ваше призначення. Можливо, у процесі з’явиться інтерес ще до чогось. Все це досвід, що допоможе знайти себе.
Полегшити процес навчання
Робота над науковими статтями допоможе у навчанні — зробить вас більш ерудованою та освіченою людиною, якій буде легше освоювати програму та виконувати різні завдання. У процесі навчання публікації дають переваги перед однокурсниками, виділяють вас із усього потоку. Такі студенти на хорошому рахунку у викладачів і часто набувають більш лояльного ставлення.
Отримати по-справжньому хорошу посаду
При влаштуванні на роботу ви виглядатимете більш компетентним і цінним фахівцем. Коли ви розсилатимете резюме, в ньому відразу буде видно ваш досвід роботи в науці. Не можна не враховувати й той факт, що портфоліо з наукових публікацій додає певної респектабельності. Вона грає чималу роль у рішенні найняти вас як фахівця. Будучи експертом, ви точно знайдете сферу, де знадобляться ваші знання та досвід.
Захистити десертацію
У бакалаврів немає потреби мати наукові публікації. З наступними ступенями навчання трохи складніше. Тут треба розібрати питання, чи потрібні публікації для магістерської дисертації. Вважається, що для захисту потрібно хоча б 2 статті. На практиці найчастіше цього не вимагають. Але не варто забувати, що наукова діяльність має інші плюси. Вони однозначно спростять захист дисертації, зроблять більш цікавою роботу.
Вам буде легше наводити аргументи у відповідях на запитання атестаційної комісії. А її представникам буде, навпаки, складніше оскаржити ваші рішення та висновки, адже вони вже були визнані науковою спільнотою, особливо якщо на ваші роботи посилалися інші дослідники.
Зовсім інша річ — аспіранти. Їм обов’язково потрібно мати у своєму арсеналі кілька публікацій. Про це йдеться у вимогах ВАК (Вищої атестаційної комісії). Від напряму, точніше від шифру за паспортом спеціальностей, залежить, скільки потрібно публікацій для захисту кандидатської дисертації:
- для мистецтвознавства та культурології, суспільних, гуманітарних та соціально-економічних наук – не менше 3;
- в інших областях – не менше 2.
Для докторської дисертації потрібно більше публікацій: не менше 15 та 10 відповідно (для тих самих галузей, що й у випадку з кандидатами). Почати публікуватися краще заздалегідь.
Відвідати конференції та форуми, отримати стипендію чи грант
Зі статтями можна брати участь у різних конференціях та відвідувати молодіжні форуми, у тому числі за кордоном. Це добрий шанс:
- удосконалити свою ораторську майстерність;
- познайомитись із представниками наукової спільноти;
- послухати іменитих вчених та спеціалістів.
Для молодих аспірантів, кандидатів та докторів наук є гранти та стипендії. При їхньому призначенні враховують наукову діяльність студента. Чим більше публікацій, тим вищий рейтинг автора та ймовірність отримати стипендію. Можна навіть виграти стипендію навчання за кордоном.
І ще багато корисного!
Самі автори по-різному відповідають на питанням, навіщо їм потрібні публікації. Це і отримання стипендії чи гранту, і необхідність захисту диплома, і підвищення експертності, яка важлива для роботодавців. Майже кожен автор, окрім досвіду наукової діяльності, згадує як приємний бонус — зустрічі однодумців. Хтось ділиться своїми знаннями, інші навпаки переймають знання, а треті навіть знаходять майбутнього рецензента.
Головне — отримати задоволення від самого процесу дослідження та задоволення від виконаної роботи. Результати можна застосувати по-різному: від отримання стипендії до нових корисних знайомств у сфері діяльності!