Які плодові дерева краще посадити навесні: правила та особливості

Багато садівників запитують: який час краще вибрати для посадки плодових дерев. Дехто воліє робити це восени, інші — навесні. Вирішальним фактором тут, звичайно, будуть кліматичні особливості регіону вирощування. У холодному суворому кліматі варто віддавати перевагу весняній посадці, бо саджанці можуть не встигнути повноцінно вкоренитися та підготуватися до зими. У південних регіонах можна вибирати практично будь-який час. Які плодові дерева краще посадити навесні: правила та особливості

Коли садити дерева

Сьогодні я хочу наголосити саме на весняну посадку, тому розповім як правильно посадити деякі плодові дерева в цей час. Сезонність посадки варто обов’язково враховувати, якщо ви плануєте саджати представників теплолюбних кісточкових видів. Йдеться про вишню, черешку, сливу, і т.д. Те саме стосується деяких сортів яблунь та груш, які не відрізняються завидною зимостійкістю. Посаджені у весняні місяці молоді рослини виростуть міцнішими та витривалішими.

Не останню роль успішної посадці грає стан грунту. Якщо на вашій ділянці важкий і щільний ґрунт, варто віддавати перевагу саме весняній посадці. Зверніть увагу на ґрунт

Важливо також вдало вибрати час. Приступати до посадки можна тільки тоді, коли не тільки повітря, але й ґрунт достатньо прогріються (промерзлих шарів ґрунту не повинно бути навіть на глибині). У деяких регіонах сприятливий час настає вже в березні, в інших доводиться почекати з посадкою до травня. Слід зазначити, що терміни потрібно підбирати оптимально: пізня посадка також небажана, як і занадто рання.

Зверніть увагу! Запорука успішної посадки – правильна підготовка посадкового матеріалу. Якщо ви придбали саджанці оптом в інтернет-магазині, та за час перевезення коріння встигло підсохнути, перед посадкою їх варто обернути вологою тканиною й опустити в глиняну бовтанку.

Які плодові дерева краще садити навесні

Існує багато плодових дерев, які можна посадити навесні. Ось декілька популярних варіантів:

 1. Яблуні: вони дуже популярні в різних регіонах і кліматичних зонах. Вони можуть рости в різних ґрунтах і кліматичних умовах і дають багато смачних фруктів.
 2. Груші: грушеві дерева є одними з найпростіших у догляді, а груші — одними з найсмачніших фруктів. Вони можуть рости в різних умовах, включаючи помірні та холодні кліматичні зони.
 3. Вишні: вишневі дерева можуть бути різних розмірів і вимагають помірної кількості сонця, щоб рости та давати плоди. Вишні зазвичай дуже смачні й корисні.
 4. Сливи: сливові дерева — це ще один варіант, який можна розглянути при виборі плодових дерев для посадки навесні. Вони вимагають сонячних місць та доброго дренажу, але відповідно доглядаючи за ними, ви можете отримати багато смачних слив.
 5. Абрикоси: ці плодові дерева — це ще один популярний варіант для посадки навесні. Вони можуть рости в різних кліматичних умовах і дають багато смачних плодів.

Вибір плодових дерев залежить від багатьох факторів, таких як кліматичні умови вашої місцевості, розмір вашої ділянки, доброта ґрунту та ваші особисті вподобання щодо плодів. Наприклад, якщо ви живете в помірному кліматі з достатньою кількістю сонячного світла, то може бути гарним вибором виноград, або ж якщо ви бажаєте отримати багато фруктів, які може зберігатися довгий час, то можна розглянути посадку яблунь.

Загалом, незалежно від того, яке плодове дерево ви оберете для посадки, важливо дотримуватися правил догляду за ними, таких як регулярний полив, підживлення та обрізка, щоб дерева росли здоровими та міцними, і давали багато смачних плодів.

Саджаємо яблуні навесні

Щоб молодий саджанець благополучно прижився на ділянці та в майбутньому давав хороший урожай, дотримуйтесь наступних правил:

 • Вибирайте для посадки добре освітлені ділянки, захищені від сильних вітрів.
 • Найкраще яблуні ростуть на суглинному ґрунті. Якщо на ділянці важкі грунти, для коригування їх можна розбавити піском.
 • У момент посадки в ями важливо внести поживні добрива. Для яблунь я готую таку суміш: компост, суперфосфат і хлористий калій. Зайву кислотність ґрунту можна поправити за допомогою доломітового борошна.
 • На дні посадкових ям має бути обов’язково організований грамотний дренаж. Після дренажного шару йде грунтова суміш, яка повинна становити половину обсягу посадкової ями.
 • Саджанці важливо розташовувати в ямі у вертикальному положенні, ретельно розправляючи кореневу систему. Засипаючи яму ґрунтом, слідкуйте за тим, щоб у коріння не утворилися порожнечі.
 • Відразу після посадки молоді дерева потрібно щедро полити.

Весняна посадка вишні

Вишні, як і черешні, для здорового росту та хорошого плодоношення необхідно багато світла та тепла. До складу ґрунту вишневі дерева не дуже вимогливі. Сприятливі їм як легкі суглинки, так і супіщані ґрунти.

Не садіть вишню на відкритих ділянках, де деревам загрожують протяги. Не любить вишня також і близького залягання ґрунтових вод. Варто уникати посадки у низині, де постійно спостерігається застій вологи.

Посадкова яма для вишні повинна відповідати наступним параметрам:

 • Глибина близько півметра.
 • Діаметр близько 80 сантиметрів.

Під час посадки додайте до ями поживні добрива. Для цього можна змішати компост, золу і «суперфосфат». Важливо розташовувати саджанці в ямі таким чином, щоб коренева шийка залишалася мінімум на три сантиметри вище поверхні ґрунту. Посадку черешні здійснюють приблизно також.

Не забувайте рясно поливати саджанці після посадки. Всім удачі та чудового врожаю!

Оценить статью
Добавить комментарий