Енергоефективність металопластикових вікон

Металопластикові вікна — це сучасні віконні конструкції, які складаються з пластикових профілів, армованих металевими елементами, та склопакетів, які заповнені повітрям або інертним газом. Вони мають багато переваг перед дерев’яними або алюмінієвими вікнами, таких як: тривалий термін служби; висока механічна міцність; стійкість до корозії, грибка та ультрафіолету; легкість у догляді та ремонті; естетичний вигляд та розмаїття дизайну. Однак найважливішою перевагою металопластикових вікон компанії Віконт (оф. сайт  https://vikont.dp.ua/ua) є їхня енергоефективність, тобто здатність зберегти тепло в приміщенні та зменшити споживання енергоресурсів. У цій статті ми розглянемо, як металопластикові вікна допомагають зберегти тепло та знизити рахунки за енергію, як вони працюють та чому вони корисні, як можна завдяки їм заощадити на опаленні, та на що слід звертати увагу при виборі. Яке вікно можна вважати енергоефективним

Енергоефективність металопластикових вікон

Енергоефективність — це споживання енергоресурсу на одиницю корисного ефекту. У випадку металопластикових вікон енергоефективність означає, що вони не пропускають тепло через свою конструкцію, а навпаки, утримують його всередині приміщення. Таким чином, металопластикові вікна допомагають покращити мiкроклiмат у примiщеннях та зменшити витрати на опалення.

За даними Державної служби статистики України, середня температура повiтря у Кривому Розі
в 2022 роцi складала 9.5°C, а середня кiлькiсть опалювальних днiв — 175. Це означає, що бiльшу частину року потрiбно опалювати примiщення, щоб пiдтримувати комфортну температуру. Також відомо, що середній рівень споживання теплової енергії на опалення житлових будинків у Києві становить 150 кВт·год/м² на рік, а середня вартість теплової енергії — 2.5 грн/кВт·год. Це означає, що середній рахунок за опалення одного метра квадратного житла складає 375 грн на рік.

За даними Національного інституту стратегічних досліджень, втрати тепла через вікна становлять 15-25% від загальних втрат тепла в будинку. Це означає, що застосуванням енергоефективних металопластикових вікон можна зменшити втрати тепла через вікна до 5-10%, а отже, зекономити до 56-112 грн на рік за кожен метр квадратний житла. Якщо врахувати, що середня площа житла на одну особу у Кривому Розі становить 23.6 м², то загальна економія на опаленні за рік може скласти до 1315-2630 грн на одну особу.

Теплоiзоляцiйнi характеристики металопластикових вiкон

Теплоiзоляцiйнi характеристики металопластикових вiкон залежать вiд двох основних факторiв: типу склопакету та типу профiлю.

Тип склопакету

Склопакет — це сукупність шарів скла, які з’єднані між собою та утворюють герметичну камеру, заповнену повітрям або інертним газом. Склопакети виконують дві основні функції: теплоiзоляцiю та звукоiзоляцiю. Вони бувають різної камерності, тобто кількості шарів скла та камер повітря або газу, можуть бути однокамерними, двокамерними та трьохкамерними.

 • Однокамерний склопакет складається з двох шарiв скла та однiєї камери повiтря або газу. Товщина шарiв скла може бути рiзною, але зазвичай становить 4 мм. Товщина камери повiтря або газу також може бути рiзною, але зазвичай становить 16 мм. Однокамерний склопакет має найнижчу теплоiзоляцiйну здатнiсть серед усiх типiв склопакетiв, але також найнижчу цiну.
 • Двокамерний склопакет складається з трьох шарiв скла та двох камер повiтря або газу. Товщина шарiв скла зазвичай становить 4 мм. Товщина камер повiтря або газу зазвичай становить 10 мм кожна. Двокамерний склопакет має середню теплоiзоляцiйну здатнiсть серед усiх типiв склопакетiв, але також середню цiну.
 • Трьохкамерний склопакет складається з чотирьох шарiв скла та трьох камер повiтря або газу. Товщина шарiв скла може бути рiзною, але зазвичай становить 4 мм. Товщина камер повiтря зазвичай становить 8 мм кожна. Трьохкамерний склопакет має найвищу теплоiзоляцiйну здатнiсть серед усiх типiв склопакетiв, але також найвищу цiну.

Зверніть увагу! При виборі типу склопакету слід враховувати не тільки його теплоiзоляцiйну здатнicть, але i вагу, світлопроникність, опір вітровому навантаженню та інші фактори. Найкращий варіант — це трьохкамерний склопакет, який забезпечує оптимальний баланс між енергоефективністю та іншими характеристиками.

Тип профілю

Профіль — це пластикова рама, яка утримує склопакет та з’єднується з будинком. Профілі бувають однокамерними, двокамерними та трьохкамерними. Однокамерний профіль складається з однієї порожнистої камери всередині. Двокамерний профіль складається з двох порожнистих камер всередині. Трьохкамерний профіль складається з трьох порожнистих камер всередині.

Теплоiзоляцiйна здатнiсть профiлю також вимiрюється коефiцiєнтом теплопередачi U, який показує, скiльки тепла проходить через один метр квадратний профiлю за одиницю часу при рiзницi температур у 1°C мiж всерединним та зовнiшнiм повiтрям. Чим бiльше камер має профiль, тим менше вiн пропускає тепло, а отже, тим енергоефективнiшим вiн є.

За даними НДІСУ, середні значення коефіцієнта теплопередачи U для різних типів профілів становлять:

 • однокамерний профіль: 1.8 Вт/м²·К
 • двокамерний профіль: 1.4 Вт/м²·К
 • трьохкамерний профіль: 1.0 Вт/м²·К

Це означає, що застосуванням трьохкамерного профілю можна зменшити втрати тепла через вікна на 44% порівняно з однокамерним профілем.

Економія на опаленні завдяки металопластиковим вікнам

Як ми бачимо, металопластикові вікна мають високу теплоiзоляцiйну здатнiсть, яка дозволяє зберегти тепло в примiщеннях та зменшити споживання енергоресурсiв. Але як це впливає на економiю на опаленнi? Давайте розглянемо приклад.

Припустимо, що у нас є будинок площею 100 м², який має 10 великих вікон площею 2 м² кожне. Припустимо також, що у нас є газовий котел потужністю 20 кВт, який споживає 2 м³ газу за годину роботи. За даними Держенергоефективності, середня ціна газу для населення у 2022 році становила 7.5 грн/м³.

Якщо у нас дерев’яні вікна з однокамерними склопакетами, то коефіцієнт теплопередачи U для них становить 2.8 Вт/м²·К. Це означає, що через кожне вікно проходить 5.6 кВт тепла за годину при різниці температур у 20°C між всерединним та зовнішнім повітрям. Загалом, через усі вікна проходить 56 кВт тепла за годину, або 1344 кВт тепла за добу. Щоб покрити ці втрати тепла, потрібно спалити 67.2 м³ газу за добу, або 504 грн.

Якщо ж у нас металопластикові вікна з трьохкамерними склопакетами та трьохкамерними профілями, то коефіцієнт теплопередачи U для них становить 0.8 Вт/м²·К. Це означає, що через кожне вікно проходить 1.6 кВт тепла за годину при різниці температур у 20°C між всерединним та зовнішнім повітрям. Загалом, через усі вікна проходить 16 кВт тепла за годину, або 384 кВт тепла за добу. Щоб покрити ці втрати тепла, потрібно спалити 19.2 м³ газу за добу, або 144 грн.

Таким чином, переходом вiд дерев’яних вiкон до металопластикових вiкон можна зменшити споживання газу на опалення на 71%, а отже, зекономити на опаленнi 360 грн за добу.

Вибiр металопластикових вiкон

Металопластикові вікна — це не просто деталь інтер’єру, але і важливий елемент енергозбереження. Вони дозволяють створити оптимальний мікроклімат у приміщенні, зберегти тепло та зменшити витрати на опалення. Але як обрати найкращі металопластикові вікна для свого будинку? Які критерії слід враховувати при виборі? Ось декілька порад, які допоможуть вам прийняти правильне рішення:

 1. Перевіряйте якість та походження матеріалів, з яких виготовлені металопластикові вікна. Обирайте тільки сертифіковані склопакети та профілі, які вироблено за європейськими стандартами та нормами. Не купуйте дешеві та низькоякісні вікна, які можуть швидко зламатися або втратити свої енергоефективні властивості.
 2. Звертайте увагу на технічні характеристики металопластикових вікон, такі як коефіцієнт теплопередачи U, коефіцієнт теплового випромінювання, коефіцієнт звукопоглинання R, камерність склопакету та профілю, тип фурнітури та інше. Це допоможе вам порівняти різні моделі та обрати найбільш енергоефективне та функцiональне рiшення для вашого будинку. Рекомендованi параметри:
  • Коефiцiєнт теплопередачi U: не бiльше 1.0 Вт/м²·К для склопакету та не бiльше 1.4 Вт/м²·К для профiлю
  • Коефiцiєнт теплового випромiнювання: не бiльше 0.05 для склопакету
  • Коефiцiєнт звукопоглинання R: не менше 40 дБ для склопакету
  • Камернicть склопакету: не менше трьох камер
  • Камернicть профiлю: не менше трьох камер
  • Тип фурнiтури: мультипунктова з регулюванням по висотi, ширинi та натиску, з антивандальним захистом
 3. Враховуйте свої індивiдуальнi потреби та бажання. Обирайте колiр, форму, розмiр, тип вiдкривання та iншi параметри вiкон за вашим смаком. Пам’ятайте, що металопластиковi вiкна — це не тiльки практичний, але i естетичний елемент вашого житла. Вони повиннi гармонiйно поєднуватися з iнтер’єром та архiтектурою вашого будинку.
 4. Звертайтеся до перевiрених i надiйних постачальникiв металопластикових вiкон, якi мають досвiд, репутацiю та дають гарантiю на свою продукцiю. Не довiряйте невiдомим фiрмам або частним особам, якi можуть обманути вас або продати вироби поганої якості. Обережно ставтеся до пропозицiй з надто низькою цiною або нереальними обiцянками.

Висновок

Металопластиковi вiкна — це сучасне рiшення для енергозбереження та комфорту. Металопластиковi вiкна мають багато переваг перед iншими типами вiкон, таких як:

 1. Тривалий термiн служби
 2. Висока механiчна мicть
 3. Стiйкicть до корозiї, грибка та ультрафiолету
 4. Легкicть у доглядi та ремонтi
 5. Естетичний вигляд та розмаїття дизайну
 6. Висока енергоефективнicть
 7. Низький коефiцiєнт теплопередачi
 8. Низький коефiцiєнт теплового випромiнювання
 9. Висока шумоiзоляцiя

Встановивши металопластикові вiкна можна зберегти тепло в примiщеннях та знизити рахунки за енергiю. За допомогою металопластикових вiкон можна заощадити на опаленнi круглу суму не тільки в опалювальний сезон, але й літом на кондиціонері. При виборi слiд звертати увагу на тип склопакету, тип профiлю, якicть фурнiтури, коефiцiєнт теплового випромiнювання, коефiцiєнт звукопоглинання та сертифiкацiю комплектуючих. Найкраще купувати металопластикові вікна у перевіреного виробника та продавця, який гарантує якість та надійність своєї продукції. Таким виробником та продавцем є компанія Віконт, яка пропонує широкий асортимент металопластикових вікон за доступними цінами.

Металопластикові вікна — це інвестиція в майбутнє. Вони дозволяють створити затишне та екологічне житло, яке не потребує багато енергоресурсів. Металопластикові вікна — це вибір розумних людей, які прагнуть кращого. Не сумнівайтеся, обирайте металопластикові вікна з компанією Віконт! Дзвоніть +38 (098) 067-32-65.

Оценить статью
Добавить комментарий