Що потрібно для навчання в Польщі?

Польща — одна з найпопулярніших країн для навчання за кордоном серед студентів з України. Це не дивно, адже вона пропонує багато переваг для молодих людей, які хочуть отримати якісну освіту, пізнати нову культуру та зробити свою кар’єру в Європі, детальніше про переваги читайте тут https://gorlovka.ua/news/article/15314/. Але що потрібно знати та зробити, щоб навчатися в Польщі? Нумо розбиратися разом. Що потрібно для навчання в Польщі

Чому Польща?

Навчання в Польщі має багато переваг, таких як:

 • Високий рівень освіти. Польські університети мають довгу історію та традиції, а також сучасне обладнання та інноваційні методики. Багато з них займають високі позиції в міжнародних рейтингах, таких як QS World University Rankings або Times Higher Education World University Rankings. В Польщі можна отримати освіту за різними напрямами, включаючи гуманітарні, технічні, медичні, економічні та інші.
 • Доступна ціна. Навчання в Польщі є одним з найбюджетніших варіантів у Європі. Середня вартість навчання на англомовних програмах складає 2000-3000 євро на рік, а на польськомовних — 1000-2000 євро на рік. Крім того, студенти з України можуть отримати безкоштовне навчання на польськомовних програмах, якщо пройдуть конкурсний вступ. Додатково, студентам надаються розстрочки платежу або знижки за гарне навчання.
 • Можливості для кар’єри. Навчання в Польщі дає можливості працювати не тiльки в Польщi, але i в iнших краiнах Євросоюзу. Студенти мають право працювати до 20 годин на тиждень пiд час навчального семестру i повний робочий день пiд час канiкул. Також, пiсля закiнчення навчання, можуть отримати дозвiл на проживання i працю в Польщi на термiн до 3 рокiв. Польща має розвинену економiку та високий попит на квалiфiкованих фахiвцiв, особливо в iнформацiйних технологiях, iнженерii, фiнансах та медицинi.
 • Цікаве життя. Навчання в Польщі — це не тільки навчання, але і відкриття нової культури, історії та природи. Країна має багато привабливих міст, таких як Варшава, Краків, Вроцлав, Гданськ та інші, де можна знайти багато пам’яток, музеїв, парків, ресторанів та розважальних закладів. Також, Польща має чудові природні ландшафти, такі як Балтійське море, Карпатські гори, Мазурські озера та Біловерська пуща. Студенти можуть насолоджуватися різноманітними видами спорту та активного відпочинку, такими як лижі катання на велосипеді, плавання, піший туризм та інші.

Вимоги до документів

Щоб навчатися в Польщі, потрібно мати наступні документи:

 • Закордонний паспорт.
 • Свідоцтво про народження.
 • Атестат про повну загальну середню освіту (або диплом про вищу освіту для магістратури).
 • Додаток до атестату (або диплому) з оцінками.
 • Апостиль на атестат (або диплом) та додаток.
 • Нотаріально засвідчений переклад атестату (або диплому), додатку та свідоцтва про народження на польську або англійську мову.
 • Сертифікат про знання польської або англійської мови (залежно вiд мови навчання).
 • Медична довiдка про стан здоров’я.
 • Страховий полiс на перiод навчання.
 • Фотографiї 3×4 см (4 шт.)

Процес подачi документiв

Процес подачi документiв складається з таких крокiв:

 1. Обрати унiверситет i програму навчання. На сайтах унiверситетiв можна знайти iнформацiю про умови вступу, вартiсть навчання, термiни подачi документiв та контакти приймальної комiсii.
 2. Зареєструватися на сайтi унiверситету та заповнити онлайн-анкету. Пiд час реєстрацiї потрiбно вказати свої особистi данi, обрану програму навчання, мову навчання та iншу iнформацiю. Також, можна завантажити копiї документiв, якщо це передбачено умовами вступу.
 3. Оплатити реєстрацiйний внесок. Це необхiдна умова для розгляду вашої заявки. Розмiр внеску залежить вiд унiверситету та програми навчання, але зазвичай складає 50-200 євро. Оплата може бути здiйснена онлайн або через банк.
 4. Отримати лист-прийняття (Letter of Acceptance) вiд унiверситету. Це документ, який пiдтверджує, що ви вiдповiдаєте вимогам для навчання в Польщi та що унiверситет готовий вас прийняти. Лист-прийняття може бути надiсланий електронною поштою або поштою.
 5. Оформити вiзу студента (тип D). Для цього потрiбно подати заявку до польського консульства або вiзового центру в Україні. Для отримання візи потрібно мати наступні документи:
  • Паспорт
  • Лист-прийняття
  • Довідка з банку про наявність достатніх коштів для перебування в Польщі (мінімум 800 євро на місяць)
  • Страховий поліс на період навчання
  • Фотографії 3×4 см (2 шт.)
  • Анкета-заявка на отримання візи

Вартість візи складає 35 євро. Термін розгляду заявки може тривати до 15 робочих днів.

 1. Прибути до Польщі та зареєструватися в університеті. Перед початком навчання потрібно подати оригінали документів, оплатити навчальний внесок (якщо це не безкоштовна програма) та отримати студентський квиток (Legitymacja studencka). Також, потрібно зареєструватися в місцевому органі міграційної служби (Urząd do Spraw Cudzoziemców) та отримати карту тимчасового перебування (Karta pobytu).

Стипендії та фінансова підтримка

Студенти з України можуть отримати різні види стипендій та фінансової підтримки для навчання в Польщі, такі як:

 • Стипендії вiд унiверситетiв. Багато польських унiверситетiв пропонують своїм студентам стипендiї за гарне навчання, наукову дiяльнiсть, спортивнi досягнення або соцiальне становище. Розмiр та умови отримання стипендiй залежать вiд унiверситету та програми навчання.
 • Стипендії від польського уряду. Польський уряд надає стипендії для іноземних студентів за рахунок державного бюджету або міжнародних програм. Однією з таких програм є програма “Студенти для демократії” (Students for Democracy), яка спрямована на підтримку студентів з країн Східного партнерства, включаючи Україну. Ця програма передбачає надання стипендій на навчання на бакалавраті, магістратурі або докторатурі в польських університетах, а також на короткотермінове навчання або стажування. Для подачі заявки на цю програму потрібно мати рекомендаційний лист від української організації, яка працює в сфері демократизації, прав людини, громадянського суспільства або молодіжної політики. Дедлайн подачі заявок — 15 травня кожного року.
 • Стипендії вiд iнших органiзацiй. Існують також iншi органiзацiї, якi надають стипендiї для iноземних студентiв, якi хочуть навчатися в Польщi. Наприклад, фонд “Ланекум” (Lanekum) пропонує стипендiї для студентiв з України, Бiлорусi та Молдови на навчання на магiстратурi або докторатурi в галузi права, економiки, полiтологii або соцiологii. Дедлайн подачи заявок — 31 березня кожного року.

Життя студента в Польщі

Життя студента в Польщі — це не тільки навчання. Ось деякі аспекти життя студента в Польщі:

 • Житло. Студенти можуть обирати між житлом в студентських гуртожитках (akademik) або в приватних квартирах. Гуртожитки зазвичай дешевші та зручніші для спілкування з іншими студентами, але можуть мати обмеження щодо гостей, годин тиші та чистоти. Квартири зазвичай дорожчі та потребують додаткових витрат на комунальні послуги, але дають більше приватності та свободи. Середня вартість житла в Польщі складає 300-500 євро на місяць за кімнату або 500-800 євро на місяць за квартиру.
 • Харчування. Студенти можуть харчуватися в студентських їдальнях (stołówka), де можна скуштувати традиційні польські страви, такі як борщ, пельмені, котлети, салати та інші. Ціни в їдальнях зазвичай низькі та субсидовані університетом. Також, студенти можуть готувати самостійно в кухнях гуртожитків або квартир, де можна купити продукти в супермаркетах або ринках. Крім того, студенти можуть відвідувати ресторани, кафе, паби та фаст-фуди, де можна смачно та різноманітно поїсти. Середня вартість харчування в Польщі складає 200-300 євро на місяць.
 • Транспорт. Студенти можуть користуватися громадським транспортом, таким як автобуси, трамваї, тролейбуси, метро або потяги. Громадський транспорт зазвичай ефективний, комфортний та доступний. Студентам надаються знижки на проїзд за умови пред’явлення студентського квитка або спецiальної картки (Karta Miejska). Також, студенти можуть користуватися таксi або службами каршерiнгу (наприклад, Uber), але це буде дорожче. Середня вартiсть транспорту в Польщi складає 50-100 євро на мiсяць.
 • Соцiальне життя. Студенти можуть насолоджуватися рiзними видами соцiального життя в Польщi, такими як:
  • Культурнi заходи. Польща має багату культурну спадщину та сучасну сцену, де можна побачити рiзнi вистави, концерти, фестивалi, виставки та iншi подii. Студентам надаються знижки на багато культурних заходiв за умови пред’явлення студентського квитка.
  • Спорт та фiтнес. Польща має багато можливостей для заняття спортом та фiтнесом, таких як спортивнi клуби, тренажернi зали, басейни, катки, лижнi траси та iншi. Студенти можуть вступати до спортивних секцiй або команд унiверситету або користуватися знижками на окремi послуги.
  • Молодiжнi органiзацii. Польща має багато молодiжних органiзацiй, якi займаються рiзними сферами дiяльностi, такими як волонтерство, освiта, екологiя, культура, полiтика та iншi. Студенти можуть приєднуватися до цих органiзацiй або створювати свої власнi проекти. Це допоможе розвивати навички лiдерства, комунiкацii та творчостi, а також знайти друзiв та партнерiв.

Висновок

Навчання в Польщі — це чудова можливість для студентів з України, які хочуть отримати якісну освіту, пізнати нову культуру та зробити свою кар’єру в Європі. Для цього потрібно мати певні документи, пройти процес подачі документів, отримати візу та прибути до Польщі. Також, варто розглянути можливості отримання стипендій та фінансової підтримки, планувати своє житло, харчування, транспорт та соціальне життя. Навчання в Польщі — це не тільки навчання, але і цікаве та розмаїте життя.

Оценить статью
Добавить комментарий