Багаторічні квіти для дачі, що квітнуть все літо

Квіти прекрасні і навряд чи знайдеться хоч одна дача, де не було б клумби. Однак більшість рослин розпускаються лише на короткий час. Хочеться, щоб вони радували все літо! А головне, не вимагали особливого догляду. І це цілком можливо, портал Новини Ніжин опублікував статтю про багаторічники які розпускаються у травні-червні та цвітуть до осінніх заморозків. 

Багаторічників що цвітуть протягом всього літа без особливого догляду: ідеальний вибір для вашої клумби

Армерія

Армерія

Ця рослина – нечастий гість на ділянках, а тим часом вона варта кращого місця в квітнику. Армерія утворює щільний кущик заввишки близько 20 см із вузькими сизо-зеленими листочками. У середині травня на ньому розпускається безліч суцвіть білого, рожевого або пурпурового кольору. Цвітіння триває 60-80 днів, зазвичай до середини серпня. А на початку вересня рослина часто знову зацвітає.

 • Куди посадити. Армерія любить велику кількість сонця, тому садити її треба в світлому місці. Ґрунт — легкий, пухкий, слабокислий.
 • З чим поєднується. Ця рослина дуже ефектно виглядає на альпійських гірках серед каміння. А ще її можна посадити в ноги до високорослих багаторічників — вона прикриє оголені пагони.
 • Як розмнозити. Виростити армерію можна із насіння. А дорослі рослини легко розмножуються поділом куща.

Геліопсис

Геліопсис

Ці жовті «ромашки» стануть прикрасою будь-якого квітника і додадуть йому сонячних ноток. Цвіте геліопсис з початку літа та до перших осінніх заморозків. У висоту досягає 1,5 м. Дуже посухостійкий.

 • Куди посадити. Геліопсиси віддають перевагу сонячним ділянкам з родючим грунтом.
 • З чим поєднується. Ці рослини чудово виглядають в садах у природному стилі. Їх можна посадити групами чи на задній план квітника.
 • Як розмножити. Геліопсиси розмножуються насінням, живцями та поділом куща.

Манжетка

Манжетка

У неї чудово все — і велике бархатисте листя, схоже на листя мальви, а чарівні жовто-зелені суцвіття розпускаються в червні і прикрашають квітник до кінця серпня. До того ж вони ще й ароматні. Висота рослини – близько 50 см.

 • Куди посадити. Манжетка може рости як на сонці, так і у півтіні. Ґрунт повинен бути родючим і вологим – посуху переносить погано.
 • З чим поєднується. Ця рослина добре виглядає в компанії з папоротями, хостами, геранями, дзвіночками та дельфініумами.
 • Як розмножити. Манжетки розмножуються насінням та розподілом куща.

Деревій

Деревій

Дикорослий деревій не сказати, що гарний собою, а ось сортові — око не відірвати! Вони бувають жовті, червоні, рожеві з усіма проміжними відтінками. А ось свою невибагливість вони успадкували від польових родичів. Багато сортів досягають висоти 80 см. Цвітуть із червня до кінця серпня.

 • Куди посадити. Ці квіти добре ростуть як на сонці, так і в півтіні. До ґрунтів невибагливі. Легко переносять посуху.
 • З чим поєднується. Деревій відмінно впишуться в компанію веронік, герані, дельфініумів і ароматних трав.
 • Як розмножити. Розмножують розподілом куща.

Флокси

Флокси

Флокси нікого не залишають байдужими – високі, статні, з красивими великими та дуже ароматними суцвіттями. Вони прикрасять будь-який квітник із червня до серпня, а головне, не вимагають жодного догляду. Та й палітра відтінків у них дуже багата.

 • Куди посадити. Флокси добре ростуть на сонці та в легкій тіні. Люблять родючий, злегка зволожений ґрунт.
 • З чим поєднується. Флокси настільки універсальні, що становитимуть компанію практично будь-якими рослинами. Але особливо ефектно вони виглядають групами, в які можна зібрати різні сорти в одній кольоровій гамі або створити композицію, побудовану на контрасті. Їх можна посадити вздовж непривабливого паркану – вони його приховують.
 • Як розмножити. Сортові флокси зазвичай розмножують живцями або поділом куща.

Також варто звернути увагу на такі багаторічники, що квітнуть тривалий час:

 • Лаванда. Цей кущ приваблює не тільки своїми ароматними квітами, але і зеленими листям, які зберігають свою свіжість протягом усього літа. Лаванда не потребує особливого догляду, лише регулярно зрізати в’ялі квіти і подбати про достатнє зволоження.
 • Іриси. Іриси можуть квітнути від травня до серпня. Вони не вимагають особливого догляду, але потребують добре дренованого грунту.
 • Гейхера. Ця рослина квітне з ранньої весни до пізньої осені і приваблює своїми яскравими квітами різних кольорів. Гейхера не потребує особливого догляду, але важливо дотримуватися режиму поливу.
 • Геліхрізум. Цей квітучий кущ квітне з травня до жовтня і має яскраві квіти різних кольорів. Геліхрізум не потребує особливого догляду, але потребує достатнього зволоження.
 • Чебрець. Квітне з травня до вересня і приваблює своїми яскравими квітами та ароматним листям. Чебрець не потребує особливого догляду, але важливо дотримуватися режиму поливу та регулярно зрізати в’ялі квіти.
 • Сантоліна. Має яскраві жовті квіти та сіре листя і квітне з травня до серпня. Сантоліна не потребує особливого догляду і може рости як на сонячних місцях, так і в тіні. Її не потрібно часто поливати, але важливо регулярно зрізати в’ялі квіти.

Натуральність і невибагливість роблять ці рослини ідеальними вибором для клумби на дачі або в приватному саду. Завдяки їхнім яскравим квітам та відсутності потреби в особливому догляді, ви можете насолоджуватися красою вашого саду протягом усього літа без зайвих зусиль.

Догляд за багаторічниками, що квітнуть все літо

 1. Полив. Більшість багаторічних квітів невибагливі, якогось особливого догляду вони не вимагають. Важливо лише вчасно поливати, особливо у спеку, коли волога з ґрунту випаровується дуже швидко. А щоб цього не відбувалося, квітник краще замульчувати – перегноєм, соломою чи сіном. У такому разі їх достатньо поливатиме 1 раз на тиждень.
 2. Підживлення. Без підживлення вони теж цілком обходяться, проте для гарного росту і пишного цвітіння внести поживні речовини не завадить. Найкраще використовувати рідкі комплексні добрива та поливати ними багаторічники 1 раз на 2 тижні із середини травня по середину серпня.

Популярні запитання та відповіді

 • Чи можна вирощувати багаторічні квіти у плодовому саду?
  • Можна, але тільки тіньовитривалі та тінелюбні. Для плодового саду підійдуть астильби, астранції, герані, манжетки. Але тут важливо враховувати й такий момент, як збирання врожаю та догляд — квіти потрібно висаджувати так, щоб залишалася можливість підійти до дерева, щоб зібрати плоди або обрізати його.
 • Чи можна вирощувати багаторічні квіти на городі?
  • На грядках з однорічниками культурами їм, звичайно, не місце. Але їх можна посадити поруч із багаторічними овочами, наприклад, з любистоком або ревенем. І, звичайно, вони ідеально виглядатимуть у поєднанні з багаторічними ароматними травами – м’ятою, чебрецем, ісопом, монардою, рутою.
 • Які багаторічні квіти можна посадити біля водоймища?
  • Берег садового ставка – ідеальне місце для вологолюбних багаторічників. Там буде комфортно папороті (якщо поруч із ставком є ​​тінистий куточок), астильбам та манжеткам.
Оценить статью
Добавить комментарий