Як побудувати власну сауну

Сауна-бочка

Будівництво власної сауни — це цікавий та задовільний проект, але важливо дотримуватися певних етапів та нормативів для забезпечення безпеки та ефективності. Ось загальний план для побудови власної сауни, а всі необхідні будівельні матеріали, обладнання та аксесуари можна замовити на saunashop.com.ua

Планування

Визначте доступну площу та місце для сауни. Врахуйте необхідність налагодження вентиляції та електропостачання. Визначте розміри та тип сауни, який ви хочете побудувати (традиційна, інфрачервона, хамам тощо).

Матеріали

Виберіть відповідні матеріали для конструкції та ізоляції. Зазвичай використовують дерево, яке має добрі ізоляційні властивості, а також створює ту саму атмосферу, заради якої взагалі ходять до лазні або сауни.

Каркас та стіни

Побудуйте каркас для сауни, використовуючи дерев’яні бруски або інші відповідні матеріали. Встановіть стіни, забезпечте їх герметичність, але також залиште можливість для вентиляції.

Двері та вікна

Встановіть спеціальні двері та вікна, які витримують високі температури та забезпечують безпеку. Це стосується саме парилки, бо в інші приміщення сауни цілком можна встановити будь-які вікна або двері: головне, щоб вписувалися в загальний дизайн.

Підлога

Обирайте матеріали для підлоги, які витримають високі температури та вологість. Для передбанника підійде, наприклад, керамічна плитка, а от в парилці підлога має бути лише з дерева, причому не хвойної породи.

Внутрішнє обладнання

Встановіть спеціальну піч для сауни або інфрачервоні панелі чи парогенератор, відповідно до ваших вподобань. Розмістіть сидіння та полички, враховуючи ергономіку та безпеку.

Вентиляція

Забезпечте ефективну вентиляцію для виведення пари та забруднень. Правильна організація вентиляції в сауні, по-перше, забезпечить свіже повітря відвідувачам, а по-друге, значно подовжить термін служби сауни. Справа у тому, що відсутність циркуляції повітря в приміщенні з такими перепадами температури та вологості, гарантовано призводить до плісняви, грибка, гниття деревини: така сауна довго не прослужить.

Електропостачання

Забезпечте безпечне електропостачання для освітлення, пічі та інших пристроїв. Особливо це важливо у випадку, коли піч для сауни електрична, а не дровяна.

Декор та освітлення

Додайте елементи декору, які зроблять сауну затишною та приємною. Розмістіть світильники, враховуючи високі температури та вологість.

Тестування та безпека

Перевірте всі системи перед використанням для забезпечення безпеки. Дотримуйтеся всіх вимог щодо електробезпеки та пожежної безпеки.

Оценить статью
Добавить комментарий